11. Marec 2008
Poradové číslo: | 203 |
Vyvolávacia cena: | 4 249 € |
Rok: okolo 1780
Technika: olej na plátne (dublované)
Rozmery: 62 x 47 cm
Značené: nie
Popis: Autorom obrazu tejto veľmi vyvážene pôsobiacej kompozície Madony s malým Ježiškom je školený majster, ktorý dokázal zo svojej kópie renesančnej predlohy vyťažiť čo najviac. Lazúrna maľba, realizovaná olejom na plátne s jemne skrakelovaným povrchom, sa snaží o čo najvernejšie priblíženie sa predlohe zo začiatku 16. storočia. Dodržiava zaužívané kompozičné riešenia, ako i typológiu jednotlivých prvkov obrazu. Priblíženie sa vernosti obrazom renesancie sa mu podarilo aj zvládnutím lazúrneho rukopisu, ktorého neznalosť je často hlavným dôvodom nižšej kvality starých kópií. Obraz bol v minulosti viac krát reštaurovaný. Posledné reštaurovanie zjednotilo predchádzajúce zásahy do obrazu a obraz nadobudol ucelený charakter.