10. Marec 2009
Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL B. MARXA NA AUKCIÁCH SOGY:
38 000,- Sk Pohľad na Bratislavu z Petržalky. 1943. Olej na plátne. 68 x 102 cm. (45. zimná aukcia, 2. 12. 2003)
26 000,- Sk Františkánsky kostol. Okolo 1930. Olej na plátne. 60 x 50 cm. (23. zimná aukcia, 5. 12. 2000)
Poradové číslo: | 82 |
Vyvolávacia cena: | 950 € |
Rok: okolo 1910-1913
Technika: olej na kartóne
Rozmery: 47 x 35 cm
Značené: vpravo dole „Marx Béla“
Popis: Na rube kartónu sa nachádza kresba ceruzou od autora zachytávajúca bratislavskú Židovňu po požiari v roku 1913.