61. Zimná aukcia výtvarných diel

29. November 2005

Aukcie | 61. Zimná aukcia výtvarných diel

Najvyššie dosiahnuté konečné ceny diel autora: NAJVYŠŠIE DOSIAHNUTÉ KONEČNÉ CENY DIEL V. OSSIFA NA AUKCIÁCH SOGY
58 000,- Sk Španielsky motív. 1990. Olej na preglejke. 130 x 110 cm. (12. jesenná aukcia, 15. 12. 1998)
38 000,- Sk Bez názvu I. 1991. Kombinovaná technika na papieri. 80 x 60 cm. (28. jesenná aukcia, 2. 10. 2001)
38 000,- Sk Biológia I. 1999. Kombinovaná technika na plátne. 80 x 60 cm. (39. letná aukcia, 27. 5. 2003)
38 000,- Sk Biológia II. 1999. Kombinovaná technika na plátne. 80 x 60 cm. (39. letná aukcia, 27. 5. 2003)

Biografia: Vladimír Ossif sa narodil 21. novembra 1954 v Prešove. 1974-1980 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 1982 odchádza natrvalo do Francúzska a usadzuje sa v Paríži. 1983-1985 študoval na Vysokej škole dekoratívnych umení v Paríži. 1989-1991 žil a pracoval v Madride. 1995-1996 dlhšie pracovné pobyty v New Yorku. O svojej maľbe povedal:“… súčasná farebnosť (ružová, okrovo-žltá, biela a čierna) je výrazom mojej senzuality, pričom chcem zdôrazniť jej erotickú podmienenosť. Farebnosť je symbolická: biela -- panenstvo, čierna -- prienik, ružová -- pokožka, telo, žltá -- zlatý odlesk na tele z vlasov. Dotyky štetca s plochou plátna mi pripomínajú hladenie ženského tela, pokožky. Preto sa už vyhýbam tvrdých hraníc medzi tvarmi, hlavne pravítkovým čiaram, kruhom robených predtým kružidlom. Kruh je vždy len voľný, približný, iba okom kontrolovaný... Maľovanie je pre mňa libidom, pracujem z fyzickými pocitmi "chtíča", prežívam rozkoš z hry dotykov... ešte pred začatím maľovania často hladím jemne plátno. Podobne ako keď hľadíš telo krásnej ženy pred milovaním… ".